Samanyolu Koleji, Türkiye Şampiyonası öncesi Yıldız Milli Takımı’nı yendi

2012 Yıldızlar Avrupa Şampiyonası kapsamında çalışmalarını Ankara’da sürdüren Yıldız Milli Takım, Ömer Uğurata yönetiminde Samanyolu Koleji ile bir hazırlık maçı yaptı.

Karşılaşmadan 58-62’lik skorla mağlup ayrılan Ay-Yıldızlılarımız, bu maçla 5 günlük kamp çalışmalarını noktaladı. Karşılaşmaya sert savunmayla başlayan Yıldız Milli Takım, hücumda boyalı alan sayıları ile 5. dakikayı 8-7 önde geçti.

Rakibine kolay sayı şansı tanımayan Ay-Yıldızlılarımız, Cevahir Sönmez’in pota altı isabeti ve Berke Sungur’un üç sayı çizgisinin gerisinden kaydettiği isabetle skor üstünlüğünü sürdürdü ve ilk çeyreği 14-11 önde tamamladı.

İkinci perityotta Samanyolu Koleji’nden Tunahan Dikmenin sakatlanmasının ardından 95-96 doğumlu oyuncuları ile mücadele eden Ankara ekibi Hakan Çetin, Hasan Tan ve Ahmet Nusret Baştuğ’un dışarıdan elde ettiği isabetli şutlarla skoru dengeledi ve 3.çeyreğe 30-25 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe hızlı başlayan Yıldız Milli Takım, Atakan Türkoğlu ve Mert Çevik’in hızlı hücumlardan gelen basketleri ve Hakan Pomakoğlu’nun turnike sayıları ile 25. dakikada farkı 1 sayıya indirdi (34-35). Berk Uğurlu’nun pota altından bulduğu basket fauller ve içeri penetre ederek etkili olan Kırmızı-Beyazlılar, final periyoduna 44-42’lik skor avantajıyla girdi.

Son çeyreğin ilk dakikalarında hücumdaki başarılı oyununu sürdüren Ay-Yıldızlılarımız,Berk Uğurlu’nun turnike sayıları ve Barış Yurteri’nin üç sayılık basketi ile çeyreğin hemen başında 51-42’lik üstünlüğü yakaladı. Bu dakikadan sonra savunma sertliğini arttıran Samanyolu Koleji, pota altından kaydettiği isabetlerle skor üstünlüğünü eline aldı ve karşılaşmadan 58-62 galip ayrıldı.